Z przyjemnością informujemy, że Bank Spółdzielczy w Krzeszowicach poszerzył swoją ofertę o nowoczesną usługę jaką jest system przelewów natychmiastowych EXPRESS ELIXIR dla firm i osób fizycznych.

Express Elixir to pierwszy w Polsce profesjonalny system rozliczeń natychmiastowych realizowanych bezpośrednio.

Chcesz natychmiast przekazać pieniądze bliskiej osobie, firmie lub instytucji? Zależy Ci na szybkim uregulowaniu zaległych opłat lub uniknięciu opóźnienia w spłacie raty kredytu?

Teraz dzięki przelewom natychmiastowym Express Elixir jest to możliwe.

 

Jak działa Express Elixir?

- złożenie dyspozycji przelewu natychmiastowego może nastąpić wyłącznie na rachunek odbiorcy prowadzony w banku będącym uczestnikiem Systemu Płatności Express Elixir - lista banków realizujących przelewy natychmiastowe znajduje się na stronie: https://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

- przelew natychmiastowy można realizować tylko za pośrednictwem systemu bankowości internetowej eBankNet,

- dostępność usługi 7 dni w tygodniu 24h na dobę,

- przelew natychmiastowy realizowany jest w PLN,

- maksymalna kwota pojedynczego przelewu natychmiastowego wynosi 20 000,00 zł,

- opłata za przelew natychmiastowy pobierana jest zgodnie z „Taryfą opłat i prowizji bankowych w BS Krzeszowice dla Klientów indywidualnych” oraz „Taryfą opłat i prowizji bankowych w BS Krzeszowice dla Klientów instytucjonalnych oraz rolników”.

 

Zapraszamy do skorzystania z nowych możliwości jakie daje EXPRESS ELIXIR

Zarząd Banku Spółdzielczego w Krzeszowicach informuje, że w związku z udostępnieniem dla Klientów nowej usługi Express Elixir wprowadził w taryfie opłat i prowizji zarówno dla Klientów indywidualnych jak i Klientów instytucjonalnych oraz rolników opłatę za przelew Express Elixir.

Obowiązująca w Banku w miesiącu styczeń 2021 r. stopa WIBOR

Jeżeli nadal szanowny Kliencie chcesz płacić kartą w Internecie, pamiętaj o ustawieniu kodu PIN w Kartosferze.

Masz czas do końca roku. Po 1 stycznia 2021r., niewprowadzenie kodu PIN, będzie skutkowało tym, że transakcja nie zostanie uwierzytelniona, a tym samym będzie nieskuteczna.

 

Aktualnie jeżeli płacimy kartą na stronach internetowych z zabezpieczeniem 3D Secure, transakcję potwierdzamy jednorazowym kodem, który otrzymujemy na numer telefonu. Zmiany, które zostaną wprowadzone od nowego roku, będą polegały na tym, że aby potwierdzić transakcję, dodatkowo trzeba będzie także wpisać kod PIN. Dlatego każdy Klient Banku Spółdzielczego musi ustawić w portalu Kartosfera kod PIN, który będzie przypisany na stałe do karty.

Po otrzymaniu kodu PIN zapamiętaj go i nie ujawniaj innym osobom. Kod PIN jest poufnym kodem identyfikacyjnym, przypisanym do Twojej karty.  

Po zmianach przy internetowej transakcji trzeba będzie podać:

  • dane karty (nr karty, datę ważności, kod CVC2/CVV2),
  • 4-cyfrowy poufny kod PIN,
  •  kod autoryzacyjny wysłany na telefon w wiadomości SMS po weryfikacji numeru PIN.

Do wprowadzenia zmian Bank jest zobowiązany przepisami prawa, które wprowadzają obowiązek stosowania silnego uwierzytelnienia podczas dokonywania płatności elektronicznych.
Te przepisy znajdują się w znowelizowanej ustawie o usługach płatniczych (wdrażającej wymogi Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2366 z dnia 25 listopada 2015 r. – tzw. dyrektywy PSD2) i w Rozporządzeniu Delegowanym Komisji (UE) 2018/389 z dnia 27 listopada 2017 r.

 

Jak ustawić kod PIN do transakcji internetowych:

Ustanowienie drugiego czynnika uwierzytelnienia 3D Secure, tj. kodu PIN należy dokonać w Kartosferze w zakładce „3DS”, zawierającej opcję ustanowienia kodu PIN do transakcji internetowych. Kod PIN będzie ustalany przez Klienta jednorazowo i skutkować będzie dla wszystkich posiadanych kart oraz wydanych w przyszłości.

Przypomnienie jak zalogować się na Kartosfera.pl

  • Portal kartowy Kartosfera to system umożliwiający dostęp zarejestrowanemu Użytkownikowi portalu do wybranych  usług i funkcjonalności dotyczących kart płatniczych za pomocą sieci Internet i przeglądarki internetowej.
  • Aby zalogować się do portalu należy wejść na stronę internetową www.kartosfera.pl. Po wejściu na stronę portalu pojawi się okno do logowania.
  • Jeśli logujesz się do portalu po raz pierwszy, kliknij w „Zarejestruj się”. Szczegóły znajdziesz w Podręczniku użytkownika.
  • Jeżeli jesteś już zarejestrowany do portalu kartowego wejdź na stronę internetową www.kartosfera.pl, podaj  PESEL lub login (jeżeli został nadany) oraz hasło, które ustaliłeś przy pierwszym logowaniu do portalu. Szczegóły znajdziesz w Podręczniku użytkownika.

 

Uwaga!

Kod PIN,  który ustanowiony jest do autoryzacji transakcji internetowych kartą

 NIE JEST

Kodem PIN do transakcji poza Internetem
(np. :wypłat w bankomatach, autoryzacjach transakcji
w terminalach płatniczych itp)!!!